Regionálne produkty: MAS Horný Liptov | MAS Mezi Úpou a Metují
Hlavná stránkaRegionálne produktyKontakt
Kontakt:

Adresa:           Hybe 590, 032 31 Hybe
Telefón:          0917/ 084 354
 
Výrobca drevených modelov, drevených plastík a salašníckeho riadu.
 
Ján Medvecký sa posledných dvanásť rokov venuje veľmi peknému koníčku – vyrába drevené modely rôznych vozíkov, nástrojov a strojov používaných v minulosti pri práci na poli (valce, pluhy, sane). Vyrobené modely sú presnou kópiou originálov a sú plne funkčné. Vyrezáva aj insitne sošky a črpáky.
 
Pre Jána Medveckého je každý model výzvou, pri ktorej je vždy najzložitejšie skompletizovať jednotlivo pripravené súčiastky a sfunkčniť celý model. „Najzložitejší model, ktorý som vyrobil, bola maketa bicykla s drevenou funkčnou retiazkou“ hovorí Ján Medvecký. Pre vyrezávanie filigránskych súčiastok používa malý nožík rybka. Modely vyrába z jaseňového dreva, ktoré je síce tvrdé, ale dá sa dobre tvarovať.
 
 „Prvú sošku  som vyrezal ako 12 – ročný, bol to darček pre moju mamu. Predstavivosť som síce dostal do vienka, ale zručnosť som získal až dlhoročnou praxou.“

Ján Medvecký zatiaľ vyrába svoje produkty pre svoje potešenie a nie pre zárobok. V prípade záujmu, je však ochotný pripraviť pre záujemcu model podľa zadania.