Regionálne produkty: MAS Horný Liptov | MAS Mezi Úpou a Metují
Hlavná stránkaRegionálne produktyKontakt
Miestna akčná skupina Horný Liptov Vám predstavuje webovú stránku, ktorá je výsledkom projektu „Regionálna značka, cesta k podpore miestnych produktov“.

Cieľom projektu je propagácia ľudí, žijúcich v regióne Horného Liptova, ktorí dodnes pri výrobe využívajú tradičné remeselné techniky a výrobné postupy.

I keď je Liptov predovšetkým známy svojimi krásnymi prírodnými scenériami a bohatým kultúrnym dedičstvom, nesmieme zabúdať, že bohatstvo regiónu spočíva najmä v schopnostiach a zručnostiach ľudí, ktorí v ňom žijú. V obciach Horného Liptova žijú zaujímaví a šikovní ľudia, ktorí výrobou tradičných výrobkov pomáhajú uchovávať zručnosti a vedomosti predošlých generácií.

To je dôvod, prečo sa Miestna akčná skupina Horný Liptov rozhodla vyhľadať a zmapovať výrobcov tradičných produktov, žijúcich na Hornom Liptove a poskytnúť im možnosť bezplatne sa zviditeľniť prostredníctvom tejto web stránky.

Databáza výrobcov je členená podľa typu výrobkov, ktoré vyrábajú. Pozoruhodné je, že viacerí výrobcovia sa venujú výrobe rôznych druhov výrobkov. Veríme, že propagácia prostredníctvom tejto stránky bude efektívna, bude prinášať efekt vo forme nových objednávok a že so žiadosťou prezentovať sa prostredníctvom tejto web stránky nás oslovia aj ostatní výrobcovia.

MAS Horný Liptov.